top of page

DIGITÁLNÍ DVEŘNÍ KUKÁTKA VERIA

Řada digitálních dveřních kukátek značky VERIA je díky své technologii, variabilitě a funkcím velmi účinným bezpečnostním doplňkem. S rostoucí kriminalitou v hotelových zařízeních, kancelářích, panelových a bytových domech se staly dveřní digitální kukátka moderním a oblíbeným nástrojem pro zvýšení bezpečnosti, obzvláště pak v rodinách s malými dětmi nebo seniory.

Digitální dveřní kukátka jsou stále více používána jako alternativa k běžným optickým dveřním kukátkům. Obecně se jedná o miniaturní kameru v nenápadném provedení snímající prostor před dveřmi, pořizuje snímky nebo video, která ukládá na paměťovou kartu, případně tato data odesílá na mobilní telefon nebo e-mail. Součástí zařízení je také zobrazovací jednotka s LCD displejem vyráběná v různých designových provedeních a úhlopříčkách.

Kamerová jednotka

Kamerová jednotka se umísťuje z vnější strany dveří, buď do otvoru původního optického dveřního kukátka, případně do nově vytvořeného. Vnější část obsahuje optiku kamery, snímač detekce pohybu, LED diody IR přísvitu a indikace, mikrofon, reproduktor a tlačítko zvonku.

Zobrazovací jednotka

Zobrazovací jednotka je propojena s kamerovou jednotkou pomocí komunikačního FPC kabelu (plochý kabel (0,5 x 9mm) a instaluje se na vnitřní stranu dveří. Kromě LCD displeje obsahuje ovládací tlačítka, USB port pro nabíjení a propojení jednotky s PC a slot pro paměťovou kartu.

Hlavní funkce

Digitální dveřní kukátko s kamerou je jednoduchým a efektivním nástrojem pro monitorování prostoru před vašimi dveřmi. Digitální dveřní kukátka umí pořídit fotografii či krátký videozáznam při stisku tlačítka zvonku.
Vyšší řady modelů dveřních kukátek s kamerou pak mohou být vybaveny pohybovým senzorem, funkcí alarmu, nočním viděním či dalšími inteligentními funkcemi, včetně monitorování přes mobilní telefon nebo vzdáleného ovládání.
Zaznamenaná videa a fotografie obsahují datovou a časovou stopu a v případě splnění legislativních požadavků dle zákona 101/2000 Sb. je možné tato data použít jako důkazní materiál.
Formáty videa (MP4. nebo AVI.) a fotografií (většinou JPEG.) mohou být jednoduše a pohodlně přehrávány například v PC či jiném dostupném zařízením.
Zařízení jsou vhodné pro dveře bez omezení a to pro všechny standardy dveří (35 - 105 mm).

Proč si pořídit dveřní kukátko s kamerou?

Digitální dveřní kukátko s kamerou je levné a efektivní zařízení, které má celou řadu využití, nejčastější z nich jsou například:

 • nástroj prevence a ochrany vašeho soukromí a majetku

 • převádí tradičně obtížně viditelný průzor na jasně viditelný velký a živý obraz včetně zvuku

 • pomůže vám odhalit zdroj nepořádku před vašimi dveřmi

 • spolehlivě zaznamená každou osobu procházející před vchodovými dveřmi

 • dokáže spustit akustický poplach při dlouhém výskytu osoby před vaším vchodem

 • umožní návštěvníkovi zanechat zprávu v době vaší nepřítomnosti

 • zprostředkuje komunikaci s osobou před dveřmi na dálku za pomocí telefonního hovoru

 • zašle upozornění na mobil včetně fotografie při zaznamenání podezřelé aktivity před vašimi dveřmi

 • může fungovat jako záznamník vzkazů

 • získáte přehled o osobách, které se pohybují, zvoní u vašich dveří nebo navštěvují vaše děti

 • znesnadní nežádoucím osobám přístup k imobilním osobám nebo seniorům ve snaze je obelstít nebo zneužít jejich důvěřivosti

Výhody elektronických digitálních kukátek VERIA proti kamerovým systémům:

 • nízká pořizovací cena

 • jednoduchá instalace, kterou zvládne každý a trvá pouze několik málo minut

 • jsou nenápadná a z venčí se nijak zvlášť neliší od běžného optického dveřního kukátka

 • nezcizitelnost - digitální část kukátka s optikou a mikro kamerou se nachází uvnitř bytu a tak se nedá ukrást ani standardní cestou závažně poškodit

Jak to celé funguje?

Pokud jste v minulosti chtěli vědět, kdo stojí za dveřmi, zvoní nebo co se za dveřmi odehrává, museli jste se přiblížit ke dveřím s optickým kukátkem a ke kukátku přitisknout oko. Přičemž vaše počínání mohlo být protistranou odhaleno, obzvláště pokud byl tento váš krok očekáván. U elektronického kukátka přenese mikro kamera před dveřmi v kukátku obraz na LCD obrazovku umístěnou na vnitřní straně dveří a umožní vám zřetelné a nepozorované zobrazení situace za dveřmi.
Technologie elektronických digitálních dveřních kukátek VERIA je uzpůsobena tak, aby znemožnila případnému vetřelci nahlížet pomocí uzpůsobeného zařízení s optikou dveřním kukátkem přímo do vašich prostor.

Montáž

Díky velmi jednoduché montáži, kterou zvládne takřka každý, lze během několika minut bez jakýchkoliv větších úprav dveří instalovat elektronické digitální dveřní kukátko VERIA nebo jím nahradit dosavadní klasické optické kukátko. Postačí stávající optické kukátko demontovat a instalovat elektronické do stávajícího otvoru, což v konečném důsledku znamená, že samotná montáž zabere pouhých pár minut, aniž by bylo nutné vyvrtat jeden jediný otvor do vašich dveří. Vše potřebné k montáži digitálního kukátka najdete uvnitř balení.

Rozdělení dostupně prodávaných digitálních dveřních kukátek

Digitální dveřní kukátka jsou výrobci nabízena v několika možných modifikacích, od těch nejjednodušších, které slouží pouze k pohodlnějšímu sledování prostoru před dveřmi přímo na LCD displeji, až po modely, které jsou vybaveny například: záložní integrovanou napájecí baterií, integrovanou vnitřní pamětí nebo GSM modulem, který ze zařízení činí plně plnohodnotný zabezpečovací systém.

1. Základní verze digitálních dveřních kukátek

Venkovní jednotky základních modelů nejsou obvykle vybaveny ničím jiným než samotnou optikou, což za určitých okolností může být určitou výhodou, protože je kukátko z venku na dveřích takřka k nerozeznání od běžných optických nebo elektronických kukátek a jeho provedení zachovává diskrétní design.
Naproti tomu, tato kukátka nedisponují dnes již zcela standardními funkcemi, které jsou obvyklé pro rozšířené verze kukátek, jako je například tlačítko zvonku, noční vidění či detektor pohybu.
Poměrně velkým negativem je také napájení, které je ve většině případů řešeno pomocí standardních vyměnitelných alkalických baterií, které v těchto zařízeních mají velmi krátkou životnost, a které představují další nezanedbatelné finanční náklady.

2. Střední třída dveřních kukátek s kamerou a zvonkem

Digitální dveřní kukátka kategorie střední třídy jsou oproti základním modelům již vybavena nočním viděním a zvonkem s funkcí automatického zachycení fotografie, při jeho stisknutí.
Střední třída digitálních dveřních kukátek je vhodná zejména pro evidenci veškerých návštěvníků, protože kdokoliv stiskne tlačítko zvonku, bude okamžitě vyfocen a jeho snímek uložen na paměť v zařízení. Oproti tomu však tato kukátka neslouží jako poplachový systém a nedisponují dnes již důležitými funkcemi, mezi které patří například video záznam, detekce pohybu nebo tolik potřebných funkcí pro možnosti rozšiřující nastavení citlivosti jednotlivých parametrů.
Podobně jako u základní verze kukátek může i zde napájení pomocí alkalických baterií znamenat další nezanedbatelné finanční náklady.

3. Vyšší třída kukátek s kamerou a pohybovým senzorem

Kukátka vyšší třídy jsou v porovnání se střední třídou vybavena pohybovým senzorem, díky kterému mohou plnit i funkci hlídače v době vaší nepřítomnosti. Kromě běžných návštěvníků, kteří jsou u střední třídy kukátek vyfoceni při stisknutí tlačítka zvonku, pořídí dveřní kukátka s kamerou z kategorie vyšší třídy fotografii i tehdy, kdy se návštěvník pouze pohybuje po určitý časový interval před dveřmi, aniž by stiskl zvonek. Takto je možné velice snadno odhalit pachatele konající nekalé úmysly.
Podstatnou inovací této třídy je napájení objevující se u nejkvalitnějších značek kukátek, které je za pomocí lithiových akumulátorů nahrazeno velmi neekonomickým řešením v podobě klasických alkalických baterií.

4. Prémiová řada dveřních kukátek s kamerou a GSM komunikátorem

Nejvyšší třída dveřních kukátek s kamerou, která plní i funkci plnohodnotného zabezpečovacího systému, představuje prémiová a velmi sofistikovaná zařízení s kamerou, jenž dokáží dokonale a efektivně zabezpečit prostor před vašimi dveřmi ve dne i v noci.
Pro tuto třídu je naprostým standardem celá řada funkcí jako například: automatické a manuální pořízení fotografie, video záznamu, video vzkazu, ovládání IR přísvit nočního vidění nebo nahrávání videa při detekci pohybu.
Novinkou oproti nižším řadám jsou pak funkce podporující nahrání vlastních tapet, zvuků, melodií nebo alarmu s rozmanitými možnostmi nastavení zařízení prostřednictvím virtuálního menu. Dotykové LCD displeje s vysokým rozlišením o velikosti až 3,5", kamera s optikou širokého záběru až do 165° a v neposlední řadě rozšíření zařízení o GSM komunikátor, který nabízí možnosti, jako jsou funkce telefonu (možnost zadání telefonního čísla a uskutečnění telefonního hovoru), zasílání informačních nebo poplachových SMS zpráv, MMS zpráv, popřípadě uskutečnění hlasového telefonního hovoru s návštěvníkem před vašimi dveřmi, atd.
Díky GSM komunikátoru vás mohou tato zařízení okamžitě upozornit na vašem mobilním telefonu, v případě zaznamenání podezřelé aktivity před dveřmi.
Podstatnou roli také sehrává napájení zařízení pomocí lithiových akumulátorů, které je možné nabíjet přes USB kabel přímo v zařízení nebo prostřednictvím dodávaných nabíjecích sad.
Tento inovativní způsob napájení kukátek vás zbavuje starostí s pořizováním stále nových napájecích baterií a je velmi ekonomický vůči vašemu finančnímu rozpočtu.

Závěr

Již dnes jsou elektronická digitální kukátka neocenitelnými pomocníky, jak pro širokou veřejnost, tak pro rodiny s dětmi, invalidní osoby, které mohou mít problém s výškou klasického dveřního kukátka či seniory.
Tato zařízení jsou vyrobena pro každodenní využití, díky jejich jednoduché montáži, variabilitě a funkcím jsou dnes tato zařízení neodmyslitelnou součástí velmi účinných bezpečnostních doplňků.
Technologie a výrobky značky VERIA patří v kategorii video dveřních kukátek nejen k výjimečným, ale také k průlomovým a bezkonkurenčním produktům udávajícím současný trend pro tuto oblast bezpečnostních produktů.

bottom of page