top of page

VENKOVNÍ ŽALUZIE

Jsou vysoce efektivním zařízením na stínění a zabránění prosvitu až 80% slunečních paprsků. Předokenní žaluzie zamezují přehřívání interiéru při zachování denního světla v místnosti, takže to oceníte hlavně v horkých letních měsících.

Jak ukázalo mnoho studií, teplota pod 20°C a nad 30°C snižuje tepelnou pohodu a tím i produktivitu při práci až o 30% a více. Naklápění lamel exteriérové žaluzie reguluje teplotu a světlo v místnosti. Zajišťujete tak příjemné klima v interiéru i v horkém počasí. Takže velmi efektivní variantou stínění jsou venkovní horizontální žaluzie. Praha, Kladno, Plzeň – zde všude máme pobočky nebo síť našich obchodních zástupců, kteří jsou Vám k dispozici – poradí přímo na stavbě, vypracují cenovou kalkulaci a dohodnou s Vámi smluvní podmínky.

Venkovní hliníkové žaluzie působí jako moderní architektonický prvek nejen při stavbách kanceláří, škol, ale i rodinných a bytových domů. Bohatou paletou lamelových barev tvoří stylistický prostředek pro kreativní utváření a vzhled fasády. Díky širokým lamelám, které se dají z interiéru nastavit v libovolném úhlu, je možné zamezit zvědavým pohledům zvenku, ale současně dovolují volný výhled zevnitř.

Venkovní žaluzie mohou být namontovány přímo na okno, do předem připraveného prostoru pod fasádou nebo na fasádu.

Ovládání předokenní žaluzie můžete zvolit manuální nebo motorové. Pro více venkovních žaluzií je vhodné použít centrální ovládání. Na 1 pohon lze spojovat i více žaluzií. Maximálně 3 žaluzie na

1 pohon – při uložení motoru uprostřed sestavy. Musí se však dodržet pravidlo, že na každou stranu od motoru může být maximálně 5 ložisek = otočný mechanismus.

5 DŮVODŮ PROČ VOLIT VENKOVNÍ ŽALUZIE

  1. možnost regulace světla;

  2. snížení hluku z venkovního okolí;

  3. manuální nebo elektrické ovládání;

  4. dlouhá životnost;

  5. široká nabídka barevného provedení;

TYPY ŽALUZIÍ

TYP Z90

Lamely venkovní žaluzie jsou hliníkové, vyválcované do tvaru Z – oboustranně upravené, široké 90mm.
Horní profil je z pozinkovaného ocelového plechu 56x58mm, spodní profil je z extrudovaného hliníku v šířce lamel. Vodící profily venkovní žaluzie jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku. Krycí plech je ohýbaný hliníkový plech o síle 1,5mm. Textilní nosiče a pásky jsou vyrobeny ze speciálních syntetických vláken jsou 20x20mm a vyrobeny z extrudovaného hliníku. Krycí plech je ohýbaný hliníkový plech.

Technické informace – venkovní žaluzie Z 90:

Max. šířka:       400cm
Min. šířka:        60cm
Max. výška:      400cm

Max. plocha:     8m2 ovládání klikou
Max. plocha:     16m2 ovládání motorem

 

Ovládání předokenní žaluzie Z 90 nabízíme klikou nebo motorem. Ruční ovládání klikou, která je protažena do interiéru pomocí průchodky. Motorové ovládání nabízíme dálkovým ovladačem nebo vypínačem.

TYP Z70

Lamely jsou hliníkové, vyválcované do tvaru Z – oboustranně upravené, rozměry lamely 83×0,42mm. Horní profil je z pozinkovaného ocelového plechu 56x58mm, spodní profil je z extrudovaného hliníku v šířce lamel. Vodící profily venkovní žaluzie jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku. Krycí plech je ohýbaný hliníkový plech o síle 1,5mm. Textilní nosiče a pásky jsou vyrobeny ze speciálních syntetických vláken.

Technické informace – venkovní žaluzie Z 70:

Max. šířka:       400cm
Min. šířka:        60cm
Max. výška:      400cm

Max. plocha:     8m2 ovládání klikou
Max. plocha:     16m2 ovládání motorem

 

Ovládání předokenní žaluzie Z 70 nabízíme klikou nebo motorem. Ruční ovládání klikou, která je protažena do interiéru pomocí průchodky. Motorové ovládání nabízíme dálkovým ovladačem nebo vypínačem.

TYP C50

Lamely předokenní žaluzie C50 jsou hliníkové, vyválcované do tvaru C se zpevněnými okraji – oboustranně upravené.
Horní profil je z pozinkovaného ocelového plechu 56x58mm, spodní profil je z extrudovaného hliníku v šířce lamel. Vodící profily venkovní žaluzie C 50 jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku. Krycí plech je ohýbaný hliníkový plech o síle 1,5mm. Textilní nosiče a pásky jsou vyrobeny ze speciálních syntetických vláken.


Technické informace – venkovní žaluzie C 50:

Max. šířka:       315cm
Min. šířka:        40cm
Max. výška:      300cm

Max. plocha:     6m2 ovládání šňůrou, 8m2 ovládání klikou
Max. plocha:     10m2 ovládání motorem

 

Ovládání předokenní žaluzie C 50 nabízíme ruční šňůrou či klikou nebo motorem. Motorové ovládání nabízíme dálkovým ovladačem nebo vypínačem.

TYP C65 A C80

Lamely předokenní žaluzie C65/80 jsou hliníkové, vyválcované do tvaru C se zpevněnými okraji – oboustranně upravené.
Horní profil je z pozinkovaného ocelového plechu 56x58mm, spodní profil je z extrudovaného hliníku v šířce lamel. Vodící profily venkovní žaluzie C 65/80 jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku. Krycí plech je ohýbaný hliníkový plech o síle 1,5mm. Textilní nosiče a pásky jsou vyrobeny ze speciálních syntetických vláken.


Technické informace – venkovní žaluzie C 65/80:

Max. šířka:       400cm
Min. šířka:        60cm
Max. výška:      400cm

Max. plocha:     8m2 ovládání klikou
Max. plocha:     16m2 ovládání motorem

 

Venkovní žaluzie můžete ovládat ručně pomocí kliky. Jedná se o manuální vytahování, stahování a naklápění lamel.

 

MOTOROVÉ OVLÁDÁNÍ

 

Motorové ovládání venkovní žaluzie v sobě snoubí hned několik výhod – komfort, úsporu energií, ochranu vlastních žaluzií před poškozením a ochranu interiéru před slunečními paprsky.

Ovládat předokenní venkovní žaluzie můžete pomocí nástěnného ovladače nebo pomocí dálkového ovladače, který ovládá jednotlivé žaluzie nebo skupiny žaluzií či jiná zařízení – např. markýzu. Základní rozdělení motorového ovládání je následující:

 

 • Drátové ovládání venkovních žaluzií

Venkovní žaluzie jsou ovládány nástěnným ovladačem, který je propojen s pohonem prostřednictvím kabelu. Nástěnný ovladač může být pro jednu nebo i více žaluzií. V případě ovládání více žaluzií jsou jednotlivé ovladače mezi sebou ještě propojeny slaboproudým kabelem, díky kterému lze zadávat centrální povely.

 

 • Radiové ovládání venkovních žaluzií

Exteriérové žaluzie jsou ovládány pomocí rádiových povelů, vysílaných z ovladače do přijímače. Tento systém lze instalovat s minimálními nároky na kabeláž a na stavební úpravy, kdy je nutné pouze ke každé žaluzii přívod 230V. Tento systém se využívá při rekonstrukcích domů, kdy se chce majitel vyvarovat sekání drážek do omítky pro ovladače.

Pohon a příjímač pro dálkový ovladač je umístěn v montážním profilu venkovní žaluzie. Povely jsou přenášeny bezdrátově – z dálkových ovladačů, nebo automatických vysílačů (spínací hodiny, sluneční nebo větrná automatika…). Čidla zajišťují, aby venkovní žaluzie reagovala automaticky v závislosti na aktuálním počasí.

 

Komfortní ovládání

K motorovému ovládání exteriérové žaluzie lze využívat široké nabídky ovladačů a čidel, které ještě více zvyšují jejich komfortní použití. Díky spínacím hodinám se mohou žaluzie venkovní po setmění stáhnout a ochránit Vaše soukromí před nežádoucími pohledy zvenčí.

Nejkomfortnější dálkové ovládání na trhu – přesné nastavení sklonu lamel žaluzie pomocí ovládacího kolečka. Tlačítko „my“ – komfortní mezipoloha – žaluzie sjede do spodní koncové polohy a naklopí lamely do předem navoleného úhlu.

 

 • Telis Modulis 4 RTS

Dálkový ovladač, který ovládání jednu až pět žaluzií. Má funkci nahoru, dolů, stop a mezipoloha. Naklápění lamel pomocí ovládacího kolečka.

 • Telis Modulis Soliris RTS

Jednokanálový dálkový ovladač s možností vypínat/zapínat sluneční automatiku. Můžete ho používat k ovládání jedné žaluzie nebo skupiny žaluzií. Naklápění lamel pomocí ovládacího kolečka.

 •  Smoove 1 RTS

nástěnný ovladač ve 4 barevných provedeních a v 8 barvách rámečků. Moduly a rámečky jsou mezi sebou libovolně kombinovatelné, takže můžete vytvořit ovladač, který přesně padne do interiéru dle Vašich představ.

 • Telis 16 RTS

16 kanálový dálkový ovladač pro ovládání všech zařízení stínící techniky. Je kompatibilní se všemi přijímači Somfy RTS.  Pomocí tohoto ovladače můžete ovládat jednotlivá zařízení, skupiny zařízení nebo centrálním povelem vše.

 

OVLÁDÁNÍ

bottom of page